Все новости Херсона

Лента новостей
Общество
Благовіщення 2020: що заборонено робити і як відзначати правильно
27 марта 11:26
212
Благовіщення 2020: що заборонено робити і як відзначати правильно

Благовіщення 2020: що заборонено робити і як відзначати правильно

Благовіщення входить в число двунадесятих свят: його дата не зміщується з року в рік. Тому в 2020 році Благовіщення, як і завжди в церквах східного обряду, відзначається 7 квітня. Про традиції свята, його історію та заборони розповідає OBOZREVATEL.

Благовіщення Пресвятої Богородиці: історія свята

У велике свято Благовіщення християни вшановують пам'ять про те, як Архангел Гавриїл з'явився Діві Марії в Назарет і сповістив, що їй належить зачати від Духа Святого і народити сина Божого, Який стане Спасителем людства.

"Радуйся Благодатна! Господь з тобою! Благословенна Ти між дружинами", — сказав архангел Гавриїл Діві Марії.

На подив Марії, як може народитися дитина у тій, яка не знає чоловіка, Гавриїл відкрив їй істину, яку він приніс від Бога: "Дух Святий знайде на тебе, і сила Всевишнього осінить тебе; тому і народжується Святе наречеться Сином Божим".Марія покірно прийняла Божу волю: "Се, раба Господнього; Нехай буде мені по слову Твоєму".

Благовіщення: традиції і прикмети

Церква на Благовіщення проводить святкове Богослужіння, яке починається всенічним бдінням. У цей день служителі церкви випускають в небо білих голубів: згідно зі Священним Писанням, Святий Дух зійшов на Господа під час Його хрещення у вигляді білого голуба.

У 2020 році Благовіщення Пресвятої Богородиці випадає на шостий тиждень Великого посту. 7 березня дозволено трохи послабити піст, вживати гарячу їжу з рослинним маслом, рибу і вино. З давніх – давен на Благовіщення було прийнято прикрашати будинок першими весняними квітами-символом непорочності і нового життя.

Благовіщення також вважалося в народі хорошим днем для збору цілющих трав, адже це свято вважалося часом, коли розквітає все живе.

Також 7 квітня стежили за погодою.

Якщо на Благовіщення тепло і сонячно, то Великдень буде холодна. Але разом з тим, хороша погода обіцяє добрий урожай. Сніг на Благовіщення-провісник неврожаю.

Що не можна робити в Благовіщення

У це велике свято під забороною будь-яка робота. Народне прислів'я говорить:"птах гнізда не в'є, дівиця коси не плете".

На Благовіщення не прийнято давати в борг, навіть позичати сіль і перець, – вважається, що це до невдачі.

У Благовіщення Пресвятої Богородиці віруючі дотримуються Великого посту-м'ясо і молочні продукти в ці дні заборонені. Заупокійні служби і моління в це свято не відбуваються.У Благовіщення Бог благословляє землю і відкриває її для сівби, тому тільки після 7 квітня дозволено починати роботи в полі. До цього дня турбувати землю вважається гріхом.

У це свято також не можна полювати і вбивати тварин, веселитися і влаштовувати галасливі гуляння.

Обозреватель

 

приметы
церковь
0 комментариев
19 июня 2021, 06:40
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают
B Xepcoнe пpи paзвeшивaнии бeлья погибла 38-летняя дoмoxoзяйкa
B Xepcoнe пpи paзвeшивaнии бeлья погибла 38-летняя дoмoxoзяйкa
B субботу, 22 мaя, в Xepcoнe дoмaшниe xлoпoты для 38-лeтнeй жeнщины зaкoнчилиcь ee гибeлью.B мнoгoэтaжкe нa улицe Cpeтeнcкoй гopoжaнкa вeчepoм вышлa нa бaлкoн вывecить тoлькo чтo выcтиpaннoe бeльe. Зa...
24 мая 11:41
3349
Херсонка, по вине которой в ДТП погибли ее муж и трое детей, получила 5 лет тюрьмы
Херсонка, по вине которой в ДТП погибли ее муж и трое детей, получила 5 лет тюрьмы
В пpoшлую пятницу, 4 июня 2021 гoда, Скадoвский pайoнный суд Хеpсoнскoй oбласти выне пpигoвop в oтнoшении oбвиняемoй пo части тpетьей статьи 286 Угoлoвнoгo кoдекса Укpаины и назначил наказание в виде...
07 июня 18:53
2567
В Украине подорожала аренда земли: сколько стоит гектар в регионах
В Украине подорожала аренда земли: сколько стоит гектар в регионах
Стоимость аренды сельскохозяйственных земель в Украине выросла на 6,5% за прошлый год и составила 3378 грн за гектар. Если по новому закону продавать землю смогут не все владельцы, то сдавать землю в...
24 мая 18:13
1958
В Херсонской области град уничтожил огороды
В Херсонской области град уничтожил огороды
Заново засаживать приусадебные участки придется жителям большого поселка Чаплинка на Херсонщине. Овощи на их огородах сплошь выбил град!— Градины летели величиной с вишню, и за считанные минуты...
07 июня 14:25
1781