Все новости Херсона

Лента новостей
Общество
Австрійський університет приймав співробітників ХДУ
05 апреля 11:00
94
Австрійський університет приймав співробітників ХДУ

Австрійський університет приймав співробітників ХДУ

Наприкінці березня завідувач кафедри світової літератури і культури імені професора О.Мішукова, професор Ніна Ільїнська та начальник відділу міжнародних зв’язків, координатор Інформаційного центру ЄС Анастасія Кулик стажувалися в одному з вишів-партнерів Херсонського державного університету – університеті Альпен-Адріа в Клагенфурті (Австрія).

Варто зазначити, що ХДУ тісно і плідно співпрацює з цим австрійським освітнім закладом уже понад 5 років. Ініціював співробітництво народний депутат України, професор Олександр Співаковський.

Для кожного з учасників делегації разом із координатором стажування – професором кафедри славістики Т.Ройтером були заздалегідь підготовлені окремі програми.

За програмою професора Н.Ільїнської було заплановане стажування на базі кафедри славістики, зустрічі з професорсько-викладацьким складом кафедри, відвідування лекцій і занять викладачів кафедри з морфології, літературознавства, культури, практики російської мови у магістрів тощо. За міжнародними правилами такого виду стажування Н.Ільїнська підготувала та провела лекцію на тему: «Деміфологізація радянської масової свідомості в поезії російського концептуалізму».
Лекція отримала схвальний відгук від колег, було відзначено науковість та інформативність викладання, чіткість пояснення, емоційність викладу матеріалу.

Програма Анастасії Кулик містила зустрічі з колегами задля налагодження співробітництва щодо програм академічної мобільності та впровадження програми Erasmus+, що передбачає мобільність студентів і викладачів між вишами. На зустрічах із керівництвом та співробітниками міжнародного відділу начальник відділу міжнародних зв’язків ХДУ мала змогу обмінятися з колегами досвідом щодо організації стажувань і обмінів для студентів й обговорити умови їх мобільності.

На зустрічі зі співробітниками факультету економіки та менеджменту відбулося знайомство з діяльністю підрозділу, специфікою організації навчання студентів процедурою проведення іспитів. Також були обговорені варіанти організації академічної мобільності студентів ХДУ на базі цього факультету в межах програми Erasmus+.

Фахівці зі служби  досліджень теж поділилися досвідом своєї роботи з А.Кулик і розповіли, що університет бере учать у 4 проектах за програмою Horizon 2020, в одному з яких виступає головним координатором.

Варто наголосити, що відділи міжнародних зв’язків обох закладів підготували й уклали нову угоду про співробітництво, що сприятиме діяльності в різноманітних сферах, починаючи зі студентських і професорсько-викладацьких обмінів, спільних досліджень і закінчуючи реалізацією спільних проектів і програм.
Під час стажування для делегації з ХДУ австрійські колеги підготували спеціальну екскурсійну програму містом Клагенфурт із відвідуванням пам’яток архітектури і мистецтва.

За підтримки професора Ройтера, яким була подана заявка та пакет документів для участі в програмі Erasmus+ в конкурсі до Національного агентства, був отриманий позитивний результат і фінансування. Завдяки ініціативі іноземних колег наш університет також долучений до цієї програми (КА1. Навчальна мобільність). Для двох студентів ХДУ освітньо-кваліфікаційних рівнів «Спеціаліст», «Магістр» або «Аспірант» є чудова можливість уже наступного зимового семестру навчатися на базі університету Альпен-Адріа й отримувати стипендію в розмірі 850 євро. А для двох викладачів є прекрасна нагода протягом 45 днів пройти викладацьке стажування там з отриманням добових у розмірі 140 євро. Відділ міжнародних зв’язків ХДУ опрацьовує надану інформацію щодо процедури участі в програмі, аби надалі організувати конкурсний відбір в університеті. Однією з важливих вимог до претендентів є знання німецької мови. На спеціальності «Міжнародний менеджмент» та «Інформатика» допускається знання англійської мови.

Важко переоцінити важливість стажування делегації від ХДУ для подальшої роботи. Впевнені, що більш тісне співробітництво між вишами саме в рамках програми Еразмус+ допоможе відкрити нові горизонти як для студентів, так і для викладачів нашої альма-матер!

По завершенню роботи професору Н.Ільїнській і начальнику відділу міжнародних зв’язків ХДУ А.Кулик були вручені сертифікати, що засвідчили проходження стажування.

Щиро вдячні професору, доктору, заступнику керівника кафедри славістики Тільманну Ройтеру та начальнику міжнародного відділу Університету Альпен-Адріа Олені Буфі за чітку та професійно насичену організацію стажування. Дякуємо викладачам і співробітникам за відкритість і готовність до діалогу, що дало змогу обмінятися науковими ідеями, цікавими здобутками, налагодити наукові контакти.

0 комментариев
21 марта 2023, 08:56
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают
Украинцев предупредили о тяжелых последствиях возможного банкротства ПриватБанка и Ощадбанка
Украинцев предупредили о тяжелых последствиях возможного банкротства ПриватБанка и Ощадбанка
На сегодняшний день Фонд гарантирования вкладов физических лиц (ФГВФЛ) уже возместил вкладчикам обанкротившихся банков чуть более 100 миллиардов гривен. Но до сих пор в Украине не было банкротства мощ...
22 февраля 13:47
14445
В Украине мобилизуют все больше мужчин: что происходит
В Украине мобилизуют все больше мужчин: что происходит
В Украине постоянно растут темпы мобилизации. В ряды ВСУ призывают все больше мужчин, и на это есть веские причины. Почему же наше войско так отчаянно нуждается в пополнении?На этот вопрос ответил кап...
10 марта 04:02
13688
ПриватБанк сделал важное заявление для клиентов пенсионного возраста: они рискуют потерять все сбережения
ПриватБанк сделал важное заявление для клиентов пенсионного возраста: они рискуют потерять все сбережения
На днях пресс-служба ПриватБанка опубликовала информацию об активизации мошенников, прикрываемых именем финансового учреждения. Аферисты выбрали своей целью пенсионеров, что в силу возраста не так хор...
10 марта 03:45
12072
С марта один из коммунальных тарифов вырастет в четыре раза: за что будем платить больше?
С марта один из коммунальных тарифов вырастет в четыре раза: за что будем платить больше?
С тех пор как в Украине продолжается война, тарифы на коммунальные услуги не меняли. На некоторые тарифы действует мораторий, в частности газ и горячую воду. Остальные не пересматривали из-за сложной...
26 февраля 03:16
11186
Украинцы в сети массово жалуются на несправедливую индексацию пенсий
Украинцы в сети массово жалуются на несправедливую индексацию пенсий
После проведения мартовской индексации пенсий в Украине пенсионеры начали массово жаловаться на несправедливость: почему тем, кто получает больше всего, всегда повышают пенсионные выплаты, а тем, кто...
04 марта 03:00
6238
3
Нардепу вручили повестку на улице: теперь поведение сотрудников военкоматов рассмотрят в Раде
Нардепу вручили повестку на улице: теперь поведение сотрудников военкоматов рассмотрят в Раде
Вопрос чрезмерной активности сотрудников центров комплектования, которые даже применяют силу при вручении повесток гражданам, рассмотрят на заседании комитета Верховной Рады. Однако поводом к рассмотр...
20 февраля 02:17
21972
2
“Москалі, які не ходять до церкви”: чому мешканці Івано-Франківська проти будівництва житла для херсонців
“Москалі, які не ходять до церкви”: чому мешканці Івано-Франківська проти будівництва житла для херсонців
“Насильне введення руського міра й москалів” у Франківську громаду та повсюдне поширення російської мови – ці, та інші, не менш дикі доводи висунули місцеві активісти і жителі сіл Хриплин та Микитинці...
18 марта 03:15
606
2
Автор законопроекта о 8 марта прокомментировала результаты опроса в "Дие"
Автор законопроекта о 8 марта прокомментировала результаты опроса в "Дие"
Автор законопроекта о 8 марта Марина Бардина прокомментировала результаты опроса в "Дие". Народный депутат от фракции "Слуга народа" рассказала на своей странице в Фейсбуке, что, в отличие от большинс...
07 марта 02:15
1052
1