Антонівський тризуб вже в Книзі рекордів України
У село Антонівка Скадовського району завітали експерти Національного Реєстру Рекордів для фіксації нового рекорду Херсонщини – велетенського тризуба, який серед поля висіяли чорним рисом селекціонери Інституту рису Національної Академії аграрних наук України.
Зображення тризуба, яке можна побачити навіть з космосу, власноруч висіяли співробітники відділу селекції Інституту рису НААН України під керівництвом завідувача, кандидата сільськогосподарських наук Дмитра Шпака.
Відсьогодні досягненням України в найпрестижнішій категорії «Наука і технологія» в номінації «Найбільший герб України, створений і посіяний рисом з чорним листям» є Малий герб України, довжина якого 24,7 метрів, ширина – 16,4 метри. Рекорд встановлено!
Привітати керівництво і співробітників відділу селекції Інституту рису НААН України завітав в.о. заступника голови ОДА Євген Рищук, він наголосив: «Херсонщина є унікальною не тільки своїми просторами та широтами, але й небайдужими до рідного краю працьовитими людьми, які своєю наполегливою працею та креативним підходом до роботи прославляють націю та демонструють громадську позицію».
«Мало хто знає, що рис є однією з найбільш споживаних зернових культур в Україні. В світовій практиці вже давно започатковано техніку малювання картин за допомогою висаджування рису різних кольорів. Це не перший творчий проект нашого Інституту, але на цей раз він присвячений 25-ій річниці незалежності України. Ми, селекціонери, вирішили висіяти Малий герб України рисом на полі для того, щоб продемонструвати свою громадську позицію в цей непростий для України час», – зазначив директор Інституту рису НААН України Володимир Дудченко.
Лана Вєтрова, керівник Національного Реєстру Рекордів України відзначила креативність селекціонерів у підході до встановлення рекорду: «Коли надійшла заявка від Інституту рису, ми не могли собі уявити як це виглядає та запросили додаткові фото і відео. Нічого подібного досі у нас ще не було!».
Наступним творчим планом креативної команди інституту є висівання портрету українського поета, художника та етнографа – Тараса Григоровича Шевченка.