Все новости Херсона

Лента новостей
Общество
Акції в банках або «гачок» для довірливих
18 декабря 13:10
50
Акції в банках або «гачок» для довірливих

Акції в банках або «гачок» для довірливих

Чимало людей вважають, що в умовах падіння депозитних ставок та зменшення доходів від депозитів саме час пристати на якусь із численних акційних пропозицій від банку, мовляв і прибуток може збільшиться, та ще й виграти подарунок, які так часто обіцяють банки за участь у акції.

Однак, зустріти по-справжньому чесні правила такої фінансової гри сьогодні майже неможливо. У безлічі банківських акцій, нерідко «заховані» такі, в основу яких покладено обман. Не дарма ж у народі кажуть, що безкоштовний сир буває тільки у мишоловці. Подумайте самі: який банк буде проводити акції, які несуть йому збитки у оплаті скажімо автомобіля чи квартири?

Натомість насправді крупні банки, які цінують власне ім’я,  дійсно зацікавлені у проведенні чесних акцій, адже саме участь у них стимулює клієнта до покупки продукту або отримання послуги.

Так, найчастіше банки пропонують своїм клієнтам акції, участь у яких забезпечує клієнтам дещо вигідніші умови отримання тих чи інших банківських послуг. Зокрема, беручи участь в акції, ви можете отримати вищі депозитні ставки, ніж зазвичай.

Або ж вам запропонують відкрити банківську картку на акційних умовах, наприклад, зі зниженою комісією при розрахунку цією карткою. У банківському «світі» перераховані акції належать до цінових.

Нецінові акції надають гарантовані призи, або ж можливість виграшу призу у лотереї. Зокрема буває, що серед учасників тієї чи іншої акції розігруються цінні призи, такі як побутова техніка, автомобіль чи квартира.

Подібні «білі» акції, себто без використання шахрайських схем, дозволяють банкам достатньо швидко залучити велику кількість клієнтів.

Крім того, саме акції є надійним способом підвищення серед клієнтів популярності щодо певних банківських послуг, адже доволі часто, почувши про акційні умови, людина все ж покладе сотню-другу на депозит, або оформить акційну картку, навіть якщо раніше не збиралася цього робити. А ті щасливчики, яким бодай раз вдалося виграти під час акції цінний подарунок, а тим більше ключі від новенької квартири, навряд чи колись зрадять своєму банку і віддадуть перевагу іншій фінустанові. Таким чином, акції залучають нових клієнтів, збільшують обсяги продажів тих чи інших послуг, розширюють частку банку на ринку. Через це вартість проведення акцій заздалегідь закладається у бюджет фінустанови, що дозволяє банку працювати без збитків.

За словами директора із маркетингу одного з крупних банків Алекса Гармаша, з точки зору вигоди для банку, фінустанова може проводити два типи акцій. Перший спрямований на те, щоб активно просунути конкретний банківський продукт. Так, приміром, для того, щоб збільшити кількість клієнтів, які б розраховувалися кредиткою у магазинах один із банків видавав власникам кредитних карток грошові призи, якщо на чеку зустрічалася певна комбінація цифр. Інший Банк проводив акцію, у ході якої отримували призи ті, у кого збіглися дві останні цифри номера картки з останніми цифрами чеку поповнення рахунків або депозитів.

Другий тип банківських акцій має на меті створення позитивного іміджу банку, демонстрації його фінансової стабільності. Такі акції найчастіше проводяться із цінними подарунками у вигляді золотих зливків, путівок на відпочинок за кордон і в Україні, автомобілів та квартир. Наприклад, не так давно банк ще один комерційний банк розіграв квартиру в одному з житлових комплексів у Київської області.

Однак слід розуміти, що акції є не миттєвим засобом збільшення доходів банку, а тривалим залученням клієнтів, які в перспективі користуватимуться послугами виключно цієї фінустанови. Тому проводити чесні акції можуть собі дозволити лише великі банки із репутацією, яка перевірена часом. Натомість маловідомі фінустанови використовують акції як джерело разового злочинного заробітку.

Беручи участь в акціях, важливо не наскочити на шахраїв, або ж на нечесних банківських комерсантів, які видають звичайні, середньоринкові умови надання послуг за акційні. Наприклад, чимало банків заявляють, що у них діють особливі, акційні умови по депозитах для пенсіонерів або для тих, хто прийшов до них вдруге протягом 3-х місяців. А потім виявляється, що ці умови зводяться до підвищення ставки за депозитом на пів відсотка. І хоча ці умови більш вигідні, ніж за вкладами на загальних підставах, але відчути по-справжньому помітну різницю зможуть лише ті, хто приніс в банк дуже велику суму. Проте постає питання: який пенсіонер покладе в банк на депозит кілька десятків тисяч гривень? Тому, як бачимо, вигода від подібних акцій вкрай сумнівна.

Банки досить часто пропонують своїм клієнтам подібні псевдоакції. Так, наприклад, розповідаючи про нібито нову депозитну акцію, клерки пропонують принести в банк кошти зовсім не під акційну ставку, а під ставку звичайного депозиту у фінустанові.

Крім того, слід остерігатися і обіцянок занадто високих депозитних ставок, у такому випадку ви ризикуєте покласти гроші в дефіцитний банк, який може збанкрутувати будь-якої миті. Що зробити людині, яка не дуже на цьому розуміється? Найпростіша порада: порівняйте депозитні ставки на ринку і тоді ви зможете оцінити реальну вигоду від тієї або іншої акції.

Та найбільшою неприємністю у банківських акціях є відверта омана. Так, за словами керівника одного з українських банків Максима Кошевцова, іноді фінустанови впроваджують заплутані акції з кредитування із нібито невеликою процентною ставкою, проте із захмарними щомісячними та одноразовими комісіями банку.

Крім цього, фахівці попереджають про ще один варіант непорядних акцій – коли установи встановлюють такі правила, що виграти обіцяний акцією приз, по суті, не може ніхто.

Наприклад: банк заявляє, що переможець отримає процентну ставку за депозитом у розмірі 30% річних. Та згодом з’ясовується, що таку ставку ви можете отримати, лише той у кого очі зеленого кольору, ви народилися у Південній Африці, а Ваше прізвище – Петров.

Нажаль, панацеї від того, як уберегтися від подібного ані фінансовий ринок, ані законодавство поки не винайшли. Єдиним спосіб убезпечити себе від подібних «розводів», є обов’язкове ознайомлення з офіційними умовами акції.

Втім, надурити можуть і при розіграші призу.

Різноманітні махінації при розіграші призвели до того, що зараз мало хто вірить у те, що банк насправді подарує комусь автомобіль, або квартиру. Так, наприклад, переможниця акції одного з банків, яка виграла позашляховик Hummer, телефонувала до фінустанови кілька разів, перш ніж повірила, що це не розіграш. Однак сьогодні, на жаль, більшість банкірів проводять далеко не чесні акції, забуваючи про те, що це може принести набагато більше неприємностей і ризиків для установи, ніж сума витрат на обіцяний приз.

Тому любителям різноманітних акцій можна порадити хіба що ретельно вивчати умови акції, у яких повинна бути розписана уся її процедура аж до дати розіграшу призу. Як зазначив голова прес-служби одного з українських банків Віктор Пашула, детальні правила проведення будь-якої акції повинні бути розміщені, як мінімум, на офіційному сайті організатора. Саме в них, а не в рекламних листівках, зафіксований повний порядок проведення акції, умови участі, та правила проведення розіграшу призів, вказаний призовий фонд, права і обов’язки учасників, а також відповідальність організатора. За словами Вітора Пашули, велике значення має й процедура інформування учасників про виграш. Як правило, розіграші головних призів акцій національного масштабу проводяться у прямому ефірі з представником незалежної аудиторської компанії, який фіксує проведення розіграшу відповідним офіційним протоколом.

Та, все ж, чи не найголовнішим методом виявлення шахрайських акцій, який допоможе розставити крапки над «і» ще до прочитання умов акції, є вивчення репутації банку та інформації про проведення попередніх акцій.

Слід брати участь в акціях виключно надійних і стабільних банків, бажано міжнародних, адже саме у цих структурах фальсифікації при розіграші не тільки неприпустимі з етичних принципів співробітників, але й суворо караються законами та можуть в одну мить «поховати» репутацію банку.

 

0 комментариев
25 июня 2021, 08:03
Ваш комментарий будет опубликован после модерации.
Читают / Обсуждают
Иномарку разорвало на части: под Херсоном произошло смертельное ДТП
Иномарку разорвало на части: под Херсоном произошло смертельное ДТП
Сегодня, 27 мая, около 7:10 в "Единый центр 102" полиции Херсонской области поступило сообщение о дорожно-транспортном происшествии с пострадавшими вблизи пос. Молодежное. В результате столкновен...
27 мая 10:11
3723
На Херсонщине у мужчины во время прыжка не раскрылся парашют
На Херсонщине у мужчины во время прыжка не раскрылся парашют
Инцидент произошел вблизи Каховки. Об этом сообщает издание "Каховская Заря".По словам очевидцев во время прыжка у мужчины не раскрылся парашют. Однако на помощь пришел запасной парашют, который...
07 июня 11:10
3251
Украинское зерно массово бракуют за границей: что не так с нашим урожаем
Украинское зерно массово бракуют за границей: что не так с нашим урожаем
Украинское зерно нынешнего урожая, которое только дозревает на полях, может быть забракованным импортерами. За границей массово бракуют украинское зерно прошлогоднего урожая. Такая же угроза нависла и...
15 июня 13:49
2222
Нa Xepcoнщину oбpушилиcь вoдoпaды c нeбec — таких ливней не наблюдалось с 2006 года
Нa Xepcoнщину oбpушилиcь вoдoпaды c нeбec — таких ливней не наблюдалось с 2006 года
B нaчaлe этoгo лeтa Xepcoнщинa вышлa нa oчepeднoй peкopд пo чacти кaпpизoв пoгoды — чepeдa oбильныx дoждeй c гpoзaми, oбpушившaяcя нa тaвpичecкиe cтeпи, удивилa дaжe cинoптикoв.Cпeциaлиcты гoвop...
08 июня 13:01
2150