Общество


А ви бачили сонячну електростанцію у 20 га на Херсонщині з висоти пташиного польоту?

26 Июля, 18:42

: 18901


А ви бачили сонячну електростанцію у 20 га на Херсонщині з висоти пташиного польоту?

А ви бачили сонячну електростанцію у 20 га на Херсонщині з висоти пташиного польоту?

Одним з великих недоліків сонячної енергії є те, що її отримання залежить від погодних умов. Якщо йде дощ або хмарно, зібрати багато сонячної енергії протягом дня не вийде. Японія, намагаючись вирішити ці погодні та сезонні зміни, розробляє новітні системи для збору сонячної енергії безпосередньо в космосі. А Херсонщині ловити сонячну енергію не потрібно, так як і вітрову. І сонця, і вітра у нас досить. Неподалік від вітрової електростанції поблизу селища Лазурного на Скадовщині знаходиться і сонячна. 
Компанією, яка спеціалізується на аерофото та відеозйомці, Fly.ndm.agency проводилась з висоти квадрокоптером масштабна зйомка неосяжного поля з сонячних батарей. Були зроблені фото наземної сонячної електростанції «Лазурне», побудованої в 2012 році в Скадовському районі Херсонської області. Це перша станція по виробництву сонячної енергії на півдні України. На березі солоного озера Устричне, живописно знятого беспілотником, знаходиться територія, непридатна для сільського господарства, але ідеальна для розташування електростанції завдяки майже постійній сонячній погоді. Об'єкт займає площу 20 га, а загальна потужність встановлених фотоелектричних модулів складає 9,806 МВт. Станція виробляє екологічно чисту електроенергію і продає її в мережу за «зеленим» тарифом. За рік вона виробляє 10,934 млн кВт-ч електроенергії, якій користуватимуться 3 000 домашніх господарств. 
А ви бачили сонячну електростанцію у 20 га на Херсонщині з висоти пташиного польоту?
 
Про те, як все починалось, розповідає Анатолій Розумний, заступник голови Скадовської міської ради, який на час будівництва станції очолював управління економіки райдержадміністрації, тобто стояв у витоків проекту.
 
- Для будівництва цієї сонячної електростанції було виділено земельну ділянку загальною площею 34 га непридатних для використання у сільському господарстві земель (солонці). У 2012 році було розпочато будівництво І черги електростанції. Національна комісія, що на той час здійснювала державне регулювання в сфері енергетики (НКРЕ), 14 лютого 2013 року видала ТОВ «Соларенерго» ліцензію на право провадження діяльності з виробництва електричної енергії строком дії 20 років. З того моменту сонячна електростанція ТОВ «Соларенерго» введена в промислову експлуатацію. ЇЇ загальна потужність склала 9,8 МВт.
За перший рік експлуатації електростанцією було вироблено 12 млн.кВт/годин електроенергії без шкідливих викидів у навколишнє середовище. Для порівняння, під час виробництва цього ж обсягу електроенергії з використанням потужностей на кам`яному вугіллі викиди СО2 в атмосферу склали б понад 13,5 тис.тонн, при використанні природного газу – майже 6,4 тис.тонн відповідно.
На 2014 рік, згідно планів інвестора, передбачалося завершити будівництво ІІ черги електростанції, що дозволило б збільшити її потужність з 9,8 МВт до 27 МВт. Однак, в силу усім відомих обставин, подальшу реалізацію цього проекту поки що відкладено. Сподіватимемось, що проект буде зреалізовано на повну!
 За матеріалами "skadnews"А ви бачили сонячну електростанцію у 20 га на Херсонщині з висоти пташиного польоту?
Сподіваємось і ми, бо майбутнє - за відновлювальними джерелами енергетики. Особливо на Херсонщині, де майже 240 ясних днів на рік, а сонячна радіація дорівнює в середньому 1250 кВт на квадратний метр в рік. Взагалі ж потенціал сонячної енергетики в області оцінюється в 310 000 тонн віртуального палива, відповідного використанню 267,24 млн кубометрів газу або половині річної норми її вжитку. 
Читайте также:


Комментарии

Комментариев 0

06.12 2019, 3:27

Лента новостей
Все новости
Больше новостей


В Херсоне разваливается здание, где Сонька Золотая Ручка проводила операцию "Гутен Морген"

Здание Херсонского гидрометтехникума в аварийном состоянии, основная…

Недалеко от Херсона пропала 15-летняя девушка: ушла и не вернулась

Белозерское отделение полиции разыскивает несовершеннолетнюю Анастасию Сергеевну…

В Херсоне за браконьерство задержали рыбака со спиннингом: ловил на зимовальной яме

28 ноября в Херсоне сотрудники Херсонского рыбоохранного…

Еще одна авиакомпания собирается организовать авиарейсы между Херсоном и Киевом

Госавиаслужба разрешила трем украинским авиакомпаниям открыть новые рейсы.  В т.ч.…

С первого раза в Херсоне на права сдают только половина выпускников автошкол

С начала года 7443 водителя получили свое первое удостоверение на…

«Как в Херсоне забирают в армию»: люди в камуфляже заломали работника «Новой почты»

Канал YouTube «На дороге» разместил видео с названием «Как в…

Вход на сайт
E-mail
Пароль
Новый пользователь
E-mail
Пароль
Вподобайте нас у Facebook і отримуйте все найцікавіше у власну стрічку новин.
Я вже вподобав "Херсон Daily"
X
Подписывайтесь и оставайтесь в курсе всех новостей!
Подписывайтесь и оставайтесь в курсе всех новостей вместе с KhersonDaily!