Политика


Херсонська адміністрація "заступилась" за мешканців міста

26 Декабря, 13:37


09 грудня 2016 року на акції протесту мешканців м.Херсона та області, яка пройшла біля будівлі обласної державної  адміністрації, громадянами була висловлена стурбованість з приводу труднощів, які виникають під час реалізації права на судовий захист, пов’язаних з наданням, споживанням та оплатою комунальних послуг, зокрема малозабезпеченими категоріями населення, на яких не поширюються пільги, встановлені  Законом України  «Про судовий збір», повідомляє прес-служба ОДА.

Детально опрацювавши це звернення, яке громадяни надали під час особистої зустрічі з першим заступником голови Херсонської обласної державної адміністрації Валентиною Січовою, фахівці облдержадміністрації з’ясували наступне.

На сьогодні при наданні житло-комунальних послуг виникає безліч проблем, які виробники та постачальники цих послуг не бажають вирішувати, оскільки займають монопольне становище у відповідних галузях, у зв’язку з чим якість житлово-комунальних послуг є вкрай низькою.

Таким чином, у випадку ненадання, несвоєчасного надання послуг, надання послуг неналежної якості або в невідповідних обсягах, отримання перерахунку вартості таких послуг чи безпідставного відключення від мережі та відмови в задоволенні претензії до виконавця споживач має можливість захищати свої права лише шляхом звернення до суду.

Відповідно до частини п’ятої статті 18 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» спори щодо задоволення претензій споживачів вирішуються в суді. Споживач  має право на досудове вирішення спору шляхом задоволення пред’явленої претензії.

При цьому, згідно з частинами першою та третьою статті 22 Закону України «Про захист прав споживачів» захист прав споживачів, передбачених законодавством, здійснюється судом. Споживачі звільняються від сплати судового збору за позовами, пов’язаними з порушенням їхніх прав.

Однак чинною редакцією Закону України «Про судовий збір» не передбачено звільнення споживачів житлово-комунальних послуг від сплати судового збору.

Крім того, враховуючи низьку якість та високу вартість комунальних послуг при скрутному становищі малозабезпечених верств населення, сплата судового збору для таких споживачів при відстоюванні власних прав у судовому порядку є вагомою перепоною і тягарем.

На підставі викладеного, з метою усунення перешкод у доступі громадян до правосуддя як елементу права особи на судовий захист, гарантованого статтею 55 Конституції України, а також недопущення свавілля з боку виробників та постачальників комунальних послуг обласною державною адміністрацією були направлено листи голові Верховної Ради України А.Парубію, Прем’єр-міністру України В.Гройсману та до Державної судової адміністрації  України про сприяння у врегулюванні на законодавчому рівні питання про надання пільг зі сплати судового збору споживачам житлово-комунальних послуг. Читайте также:


Комментарии

Комментариев 0

28.02 2017, 7:41

Лента новостей


Опалювальний сезон для херсонців завершиться швидше, ніж очікувалось

Херсонці змушені мерзнути, бо опалювальний сезон для…

Мэр Херсона Мыколаенко сдает город сепаратистам

Все мы стали невольными участниками событий, происходивших…

Чоловіку, який жорстоко вбив колишню дружину, загрожує 15 років в'язниці

Херсонською місцевою прокуратурою направлено до суду обвинувальний…

Как водители КП "Херсонэлектротранс" участвуют в "благоустройстве" города Херсона

В редакцию издания "ХерсонDaily" обратилась жительница Херсона, которая рассказала, как…

Херсонские ученые сделали новое открытие

Открытие украинских ученых: они изобрели экологически чистый способ обработки натуральных…

Первая в Украине устричная ферма находится в Херсоне

Он 10 лет занимался ІT-бизнесом, а потом в один прекрасный…


Цифра недели
13
млн грн Херсонщина виділила Збройним Силам України


Курс валют на сегодня


Вход на сайт
E-mail
Пароль
Новый пользователь
E-mail
Пароль